Welcome,{$name}!

/ Odhlásit se
Čeština
EnglishDeutschItaliaFrançais한국의русскийSvenskaNederlandespañolPortuguêspolskiSuomiGaeilgeSlovenskáSlovenijaČeštinaMelayuMagyarországHrvatskaDanskromânescIndonesiaΕλλάδαБългарски езикAfrikaansIsiXhosaisiZululietuviųMaoriKongeriketМонголулсO'zbekTiếng ViệtहिंदीاردوKurdîCatalàBosnaEuskera‎العربيةفارسیCorsaChicheŵaעִבְרִיתLatviešuHausaБеларусьአማርኛRepublika e ShqipërisëEesti Vabariikíslenskaမြန်မာМакедонскиLëtzebuergeschსაქართველოCambodiaPilipinoAzərbaycanພາສາລາວবাংলা ভাষারپښتوmalaɡasʲКыргыз тилиAyitiҚазақшаSamoaසිංහලภาษาไทยУкраїнаKiswahiliCрпскиGalegoनेपालीSesothoТоҷикӣTürk diliગુજરાતીಕನ್ನಡkannaḍaमराठी
E-mailem:Info@Y-IC.com
domů > Zprávy > Huawei, Samsung zvyšuje vlastní využití čipové sady, podíl Qualcomm na trhu klesá o 16,1%

Huawei, Samsung zvyšuje vlastní využití čipové sady, podíl Qualcomm na trhu klesá o 16,1%

Podle technické zprávy IHS Markit přední výrobci smartphonů na trhu rozšířili používání svých vlastních čipových sad ve svých produktech a snížili svou závislost na prodejcích třetích stran.

Podle zprávy společnosti Samsung a Huawei, dva přední výrobci smartphonů, technicky zvýšili využití řešení aplikačních procesorů ve svých produktech, čímž snížili tržní podíl dodavatele Qualcomm od třetích stran. Zpráva ukazuje, že interní dodávky čipových sad Samsung a Huawei ve třetím čtvrtletí roku 2019 se ve srovnání se stejným obdobím roku 2018 zvýšily o více než 30%. V důsledku toho se podíl Qualcomm snížil o 16,1%. Zároveň se Qualcomm podíl na trhu procesorů smartphonů ve stejném období snížil o 16,1%.

Gerrit Schneemann, senior analytik pro chytré telefony na IHS Markit, uvedl: „Samsung a Huawei podnikají strategické kroky k přizpůsobení svých produktových řad smartphonů a dodavatelských řetězců od řešení pro procesory třetích stran k jejich vlastním alternativám. Každá společnost má své vlastní důvody pro výrobu tento přechod. Celkový dopad na trh chytrých telefonů je však velkým posunem v odchodu výrobců mobilních telefonů od procesorů třetích stran. ““

Podle IHS Markita je tento trend nejvýraznější v chytrých telefonech střední třídy Samsung. Společnost Samsung použila svůj procesor Exynos v 80,4% řady smartphonů střední třídy Galaxy A dodaných ve třetím čtvrtletí roku 2019. Jedná se o nárůst ze 64,2% ve stejném období v roce 2018.

Pro celou řadu chytrých produktů Samsung dosáhly smartphony Samsung používající Exynos ve třetím čtvrtletí 75,4%, což představuje nárůst o 61,4% ve stejném období v roce 2018.

Naproti tomu IHS poukázala na to, že podíl výrobců procesorů třetích stran MediaTek a Qualcomm v chytrých telefonech Samsung klesl z 9,0% a 27,5% před rokem na 2,3% a 22,2%.

Podobně se čínský výrobce chytrých telefonů Huawei rozhodl použít svůj vlastní procesor, čipovou sadu Kirin. Zpráva ukazuje, že 74,6% smartphonů Huawei dodaných ve třetím čtvrtletí použilo vlastní řadu Kirin, což je nárůst oproti 68,7% před rokem. Dříve Huawei používal čipové sady Kirin na vlajkových smartphonech, ale nyní rozšiřuje své použití na zařízení střední třídy.

Pro Huawei je to hlavně kvůli rostoucímu obchodnímu napětí mezi Čínou a Spojenými státy. Anna Ahrens, hlavní analytička pro chytré telefony a mobilní telefony na IHS Markit, uvedla: „Zákaz vlády USA zakazuje společnosti Huawei získávat technologie od amerických společností včetně společnosti Qualcomm. Huawei se proto snaží najít dodavatele v různých regionech nebo poskytnout vlastní řešení. vyměňte americké součásti ze svého dodavatelského řetězce. “

Statistiky IHS Markit také dokládají tento bod. Data ukazují, že podíl Qualcomm na zásilkách společnosti Huawei klesl z 24% ve třetím čtvrtletí 2018 na 8,6% ve třetím čtvrtletí roku 2019. MediaTek naopak zvýšil svůj podíl na mobilních telefonech společnosti Huawei a ve třetím čtvrtletí vzrostl na 16,7%. čtvrtletí ze 7,3% ve stejném období v roce 2018.

Podle IHS Markita zintenzivnily interní postupy zadávání zakázek pro procesory Samsung a Huawei konkurenci mezi Qualcomm a MediaTek, které se v současné době snaží udržet svůj podíl na trhu.

IHS Markit poukázal na to, že prvních šest OEM (Samsung, Huawei, Apple, Xiaomi, OPPO and vivo) představovalo ve třetím čtvrtletí 77% globálního trhu se smartphony. Protože Apple používá výhradně své vlastní procesory, jsou Xiaomi, OPPO a vivo hlavními zákazníky Qualcomm a MediaTek.

Zpráva poukázala na to, že podíl Qualcomm na smartphonech OPPO klesl z 82% v prvním čtvrtletí 2019 na 42% ve třetím čtvrtletí a ve třetím čtvrtletí MediaTek představoval 58% zásilek OPPO. IHS Markit uvedl, že tato situace je způsobena zejména nárůstem dodávek low-end modelů OPPO, což vede k vyšší míře přijetí čipů MediaTek.

Současně, in vivo neustále zvyšuje přijetí čipových sad MediaTek. Ve třetím čtvrtletí bylo společností MediaTek vyrobeno 46% chytrých telefonů in vivo, ve srovnání s 27% ve stejném období v roce 2018.

Data z IHS Markit nicméně ukazují, že Qualcomm si ve třetím čtvrtletí udržela nejvyšší podíl na globálním trhu s mobilními procesory a dosáhla 31%, poté MediaTek s podílem 21%. Společnosti Samsung Exynos a Kirin společnosti Huawei představovaly 16%, respektive 14%.